אביב בית השקעות
ארז צדוק
Photo by Avishag Shaar-Yashuv (157)
אביב בית השקעות- מוסיפים ערך לכסף

:אביב בית השקעות פועל בשלושה תחומים

ניהול תיקי השקעות 

ניהול קרנות גידור 

ניהול השקעות של קרנות נאמנות  

 

 המיקוד של בית ההשקעות הינו – ערכים ורווחים. אנו משקיעים בחברות שמתנהלות בהוגנות

(ESG-גישת ה) מתוך ההכרה שחברות שמתנהלות בהוגנות מרוויחות יותר לאורך זמן ובסיכון נמוך יותר. בנוסף קיימים באביב אפיקי השקעה הלכתיים, לטובת משקיעים שמעוניינים בהשקעות בחברות שמתנהלות בהוגנות, לא פועלות

.בשבת ומחזיקות בהיתר עסקה

היום כבר יודעים שחברות שמתנהלות בהוגנות מרוויחות יותר לאורך זמן ובהתאם, השקעות בחברות שמתנהלות בהוגנות הינן השקעות בעלות פוטנציאל תשואה עודף על השוק, ולרוב בסיכון נמוך יותר. בעולם קוראים לזה 'השקעות עם אחריות חברתית' ובאנגלית

.SRI – Socially Responsible Investments שם קוד נוסף הוא ,ESG ראשי תיבות של Environment, Social, Governance

יתרון ההוגנות מעוגן גם באקדמיה. מאות מחקרים בעולם מראים שחברות שמתנהלות בהוגנות מציגות תוצאות עסקיות וביצועי שוק טובים יותר מחברות שאינן מתנהלות בהוגנות. בכירים בעולם ההשקעות הגלובלי מצהירים על כך בפומבי ואף מעבירים יותר ויותר תיקי השקעות לניהול בהתאם.

כשאנחנו באביב בית השקעות מדברים על השקעה בחברות שמתנהלות בהוגנות, אנחנו מדברים על היתרונות הכלכליים שבהשקעה כזאת. אנחנו

.מדברים על פוטנציאל תשואה ללקוחותינו ועל ניהול סיכונים. אחר כך אנחנו גם רוצים להפוך את העולם למקום טוב יותר

השקעות בחברות שמתנהלות בהוגנות, הן במובן מסוים השקעות על פי היהדות. אלו השקעות בחברות שפועלות על פי הכללים 'לא תונו איש את אחיו', 'לא תלין פעולת שכיר', 'לא תגזול' ובכלל על הציווי 'ועשית הישר והטוב'. בארץ מנוהלים מזה למעלה מעשור, אפיקים פנסיוניים שמשקיעים בחברות 'כשרות', כלומר חברות שלא פועלות בשבת ומחזיקות בהיתר עסקה. כאשר אנחנו מחברים את שני הפרמטרים הללו עם הקריטריונים של ההוגנות, אנחנו מקבלים ניהול השקעות על פי ההלכה, שכולל שמירת שבת והלכות ריבית מחד, ושאר הלכות שבין אדם לחברו מאידך.

 

אביב בית השקעות מתמקדת בהשקעות על פי ערכים, בין אם מדובר בחברות שמתנהלות בהוגנות, או בהשקעות הלכתיות, על פי בחירת המשקיע, הכל מתוך שאיפה למצוינות, מקסום רווחים וניהול סיכונים.

הבהרות כלליות:

המידע המובא באתר זה הינו מידע שנלקח ממקורות שאביב ניהול קרנות (2012) בע"מ ("אביב") מעריכה אותם כאמינים.עם זאת אביב אינה נושאת בכל אחריות למידע זה, לנכונותו, אמיתותו או שלמותו. אין במידע הכלול במסמך זה כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך ועל כן, אין במסמך זה הצעה להשקיע בקרנות המנוהלות על ידי אביב, ואף לא המלצה או חוות דעת, והוא אינו בא במקום שיקול דעת עצמאי של המשתמש. הקרנות של בית ההשקעות "אביב" מוגבלות ל-35 ניצעים בשנה ולמשקיעים כשירים (כהגדרתם על פי כללי רשות ני"ע) ומוסדיים.